Çocuk Gelişimine Dair Göz Atmanız Gereken 3 Eser

Çocuk Gelişimine Dair Göz Atmanız Gereken 3 Eser

Anne – baba olmak ne kadar heyecan verici olsa da beraberinde birçok zorluğu getirir. Bebeğinizi kucağınıza aldığınız ilk günden başlayarak farklı konularda zorluklarla karşılaşırsınız. Çocuk gelişimi hem tıbbi hem de psikolojik açıdan, ebeveynin dikkatle takip etmesi gereken bir süreçtir.  Bu dönemde yaşanacak tecrübeler kalıcı etkiler bırakacaktır.

Anne – baba olarak çocuğunuzun gelişimine olumlu katkı sunmak için profesyonel yardım alabilirsiniz. Bu noktada, konunun uzmanları tarafından kaleme alınan kitaplar pratik ve etkili fayda sağlayabilir.

İlişkiler, iş yaşamında başarı, motivasyon ve aile ilişkilerinin yanı sıra ebeveynlere yönelik çok sayıda kaliteli eser yayımlayan Tara Kitap, çocuk gelişimine dair göz atmanız gereken 3 eseri sıralıyor.

1) Çocuğum Neler Yaşıyor?

Bir çocuk sahibi olmak tüm zorluklarına rağmen mucizevi bir olaydır. Bununla birlikte, beveynler için çocuk yetiştirmek birçok açıdan büyük sorumluluklar getirir. Çocuğunuzun bebekliğinden ergenlik dönemine kadar geçirdiği ve geçireceği evreleri önceden bilmek, çocuğunuzun gelişimine destek olmada fayda sağlar.

Fransız uzmanlar Frederique Saint-Pierre ve Marie-France Viaud tarafından yazılan Çocuğum Neler Yaşıyor kitabı, bebeklikten başlayarak ergenlik dönemine kadar, çocuğunuzun cinsel gelişimine ışık tutuyor. Bebeğin emzirilmesi ya da biberonla beslenmesi, tuvalet eğitimi, çocuğun yalnız banyo yapmaya başlaması, çocuğun mastürbasyon yapmaya başladığı dönemde yapılması gerekenler, cinsel içerikli davranışlar sergileyen çocuğa yaklaşım tarzı ve cinsellik eğitimi gibi çok sayıda önemli konuda uzmanlar, ebeveynin takip etmesi gereken yolu açıklıyor.

Doğru yöntemler uygulandığında çocuklarınızın hem psikolojik gelişimine olumlu katkı sunabilir hem de sağlıklı bir cinsel eğitim verebilirsiniz. Tara Kitap tarafından Türkçeye kazandırılan bu değerli eser, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de binlerce ebeveyne bu konuda rehberlik ediyor.

2) Neyi Nasıl Söylemeli?

Aile ilişkileri hem ebeveyn hem de çocuk için belirleyici bir etken olabilir. Bu noktada ebeveynin çocuğa karşı alacağı tavır, çocuğun psikolojik gelişiminde belirleyici bir rol oynayacaktır. Betsy Brown Braun  Neyi Nasıl Söylemeli kitabı, “aklı karışmış ebeveynler” için çocuklarla hassas konuların nasıl konuşulması gerektiğini anlatıyor. Görgü kurallarından yemek seçimine, dünyaya ilişkin konulardan kardeşler arası rekabete kadar birçok konuda çocuklarla doğru iletişimin ipuçları kitapta sıralanıyor. Bu konularda bilinçli bir yaklaşıma sahip olmak için Tara Kitap tarafından yayımlanan bu faydalı esere göz atabilirsiniz.

3) Eyvah Ergen Var!

Ergenlik dönemi çocuk gelişiminin en kritik evrelerinden biri olarak gösterilir. Birçok açıdan değişim yaşayan çocuğun bu dönemde edineceği tecrübeler hayatının geri kalanında doğrudan belirleyici olacaktır. Bu dönemde ebeveynin alacağı konum, kuşkusuz çocuğun karakterinde iz bırakacaktır.

Bilinçli bir anne – baba olarak ergenlik dönemine yaklaşan ya da yeni girmiş çocuğunuzla kuracağınız iletişim için uzman desteği alabilirsiniz. Celine Boisvert imzalı Eyvah Ergen Var kitabı sayesinde, bu dönemde çocuğunuzun karşılaşabileceği sorunlara dair önceden bilgi sahibi olabilir, nasıl davranmanız gerektiğine ilişkin tavsiyeler edinebilirsiniz.

Çocuğunuza nasıl yaklaşmanız gerektiğini bildiğinizde süreci iki taraf için de sağlıklı yürütebilmek çok daha kolay olacaktır. Böylece hem aile içi ilişkilerin ergenlik döneminin fırtınalı yapısından etkilenmesinin önüne geçersiniz hem de çocuğunuzu psikolojik ve sosyal gelişimine olumlu katkı sağlarsınız.

 

Tara Kitap, yerli ve yabancı uzmanların imzasını taşıyan birçok değerli eseri okuyuculara sunuyor. İlişkiler, ebeveynlik, kişisel gelişim, aile, iş hayatında başarı ve motivasyon gibi alanlarda Tara Kitap’ın yayımladığı tüm kitaplara buradan ulaşabilir, internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

 

 

Adres:
Şakir Kesebir Cad. Gaziumurpaşa Sk. Balmumcu Plaza II No: 32 Daire: 14 Balmumcu / Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon:
+90 212 347 83 70

 
Fax:
+90 212 288 76 35

 

Tara Kitap

Biz; kitapları okumadan önce koklayan, ‘ille de kitap kokusu’ diyen; ilgimizi çeken her kitaba çocukça bir iştahla sahip olmak isteyen birkaç kitap arsızıyız.

Dünyanın farklı köşelerinden, büyük bir heyecanla seçtiğimiz kitapları dondurma gibi yalayıp yutuyor ve henüz Türkçeye çevrilmemiş olanları dilimize kazandırmak için çalışıyoruz.

Modern dünyanın dinamikleri hepimizi biraz köşeye sıkıştırdığı, bazen nefes alacak bir alan bile bırakmadığı için, kitap seçerken ‘içimizi ferahlatacak’, ‘kişisel gelişimimize katkıda bulunacak’ ve ‘gündelik hayatımıza dokunabilecek’ türde kitaplara yöneliyoruz.

    E-Posta Bültenimize Üye Olun