HADİ BİR DE AMUDA KALKAYIM

HADİ BİR DE AMUDA KALKAYIM

Veli olanlarınız bilirler, çocuk anaokuluna başlar başlamaz ilk veli whatsapp grubuna dâhil olursunuz. Yıllar içinde çocuğunuzun sınıfı değiştikçe yeni sınıfın whatsapp grubuna da girersiniz. Ancak eski grupla da bir yıllık geçmişiniz, iyi-kötü bir hukukunuz olduğu için eski whatsapp grubundan çıkmaya çekinirsiniz. Böyle böyle, çocuğunuz büyüdükçe yeni gruplarınız olur, hele bir de ikinci çocuğunuz da okula başlayınca gelsin yeni gruplar. Hem siz artık profesyonel velisiniz, fark eder mi artı bir eksi bir grup?

Neyse efendim, ben de her fani veli gibi bu grupların bir üyesiyim. Oğlum ve kızım sayesinde bir sürü yeni arkadaşım oldu. Bu, işin iyi tarafı… Hatta bazı veli grupları içinde alt gruplar oluştu, oradaki muhabbetin içeriği değme magazin eklerinin editörlerini bile kıskandırabilir.  Oraya ulaşan bilgi henüz internete bile düşmemiş olabilir. Ama bazı veli grupları da var ki ‘O veliyse ben neyim?’ diye düşündürtür size. Kalori ve protein hesabına göre haftada kaç kere bilmem ne yemeğinin çıkmasının yanlışlığından tutun da, okulda veliler için ayrılmış olan park yerinin değişmesinden kaynaklanan über-mega hayati konular konuşuluyor orda. Allah muhafaza dışlarlar falan diye ağzımı açıp bir şey yazamadığım gibi okumazsam kendimi suçlu hissediyor, okursam da sinir sahibi oluyorum.

Konuyu dağıttım, aslında ben amuda kalkmayla ilgili bir yazı yazacaktım. Yok, yok çocukların jimnastik dersiyle ilgili değil. Amuda kalkan kişi Şeyma Subaşı… ‘Şimdi bunun veli gruplarıyla ne alakası var?’ demeyin. Çok alakası var. Çünkü hanımefendinin bikiniyle amuda kalkmış pozları bazı alt küme(!) veli gruplarındaki sohbete bile meze oluyor.(Kızlar beni affedin, yazmasam olmazdı) Yalan yok, oluyor. Gerçi amaç da bu değil mi zaten?

Herkesler ama herkesler onu konuşsun. ‘Acaba Şeyma yine nereye uçuyor?’ densin. ‘Ay yine mi Miami’ye gitti, ama yılda iki tatil hakkı bitmedi mi onun?’  diye hesaplar yapılsın. ‘Kızını almış yanına, velayeti kaybetmemek için tabii’ denilsin. Konuşulsun da, nasıl olursa olsun. Sosyal medya çağının vebası da bu işte… ‘Ne için olursa olsun’ konuşulmak. Neler gördü bu gözler. Bıyık ağdası yaptırırkenki videolarını paylaşan şarkıcılar, fizik kurallarını zorlayan filtreler, o her daim büzüştürülen şişik köfte dudaklar, hastane köşelerinden kollarında serumlarla paylaşılan fotoğraflar… Siz anladınız işte.

Hani çocuklar anne babalarının dikkatini çekmek için yaparlar ya her şeyi. Yaramazlıkları bile dikkat çekmek içindir. Yeter ki ilgi görsünler. Sosyal medya sayesinde adını duyurmuşlar da aynı hesap, ‘Bugün ne yapsam da dikkat çeksem?’ kafasıyla yaşıyorlar. Hadi dün bıyık ağdanı paylaştın, amuda kalktın, bugün ayağını omzunun üstünden kulağına değdirdin, yarın ne yapacaksın? 

Ne diyeyim, Allah sonumuzu hayır etsin!

  

Adres:
Şakir Kesebir Cad. Gaziumurpaşa Sk. Balmumcu Plaza II No: 32 Daire: 14 Balmumcu / Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon:
+90 212 347 83 70

 
Fax:
+90 212 288 76 35

 

Tara Kitap

Biz; kitapları okumadan önce koklayan, ‘ille de kitap kokusu’ diyen; ilgimizi çeken her kitaba çocukça bir iştahla sahip olmak isteyen birkaç kitap arsızıyız.

Dünyanın farklı köşelerinden, büyük bir heyecanla seçtiğimiz kitapları dondurma gibi yalayıp yutuyor ve henüz Türkçeye çevrilmemiş olanları dilimize kazandırmak için çalışıyoruz.

Modern dünyanın dinamikleri hepimizi biraz köşeye sıkıştırdığı, bazen nefes alacak bir alan bile bırakmadığı için, kitap seçerken ‘içimizi ferahlatacak’, ‘kişisel gelişimimize katkıda bulunacak’ ve ‘gündelik hayatımıza dokunabilecek’ türde kitaplara yöneliyoruz.

    E-Posta Bültenimize Üye Olun