İlham verici kitaplar kariyerinizi nasıl değiştirir?

İlham verici kitaplar kariyerinizi nasıl değiştirir?

Hayatta belli bir başarıya ulaşmış kişilerin ortak özelliği hedeflerini doğru belirmeleri ve o hedefleri için büyük bir gayretle çalışmış olmalarıdır. Bu iki seçenek gerçekleştiğinde motive olmak her zamankinden daha kolay bir hal alır. Motivasyonu sağlayan bir kişinin doğru hedeflere yeterli çalışmayla ulaşmaması için hiçbir sebep yok. Hayatın karşımıza ne çıkaracağını çoğu zaman bilemeyiz ama insanlık tarihinin en eski yasalarından biri de, bir şeyi gerçekten istiyorsanız ona eninde sonunda ulaşacağınızdır. Şans ve çevresel faktörler, hedefinize ulaşma sürenizi değiştirse de sonuç değişmeyecektir.

Gerek hedefinizi belirlerken gerekse belirlediğiniz hedefe yönelik çalışırken motive olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu motivasyonun sağlanması adına, alanınız ne olursa olsun hepimizin etkileyici ilhamlara ihtiyacı var. Herkes için kendi hayatında çok sayıda ilham kaynağı bulunuyor. Bunlar arasında bazılarını fark edip değerlendiriyoruz. Birçoğumuz yaşadığı başarısızlıklardan ders çıkararak bu tecrübeleri ilham verici hikayelere çevirebiliyor. Herhangi bir hedefimizin yolunda ilerlerken bir başka kaynağımız daha var. Başka zamanlarda olduğu gibi burada da kitaplar imdada yetişiyor. İlham verici kitaplar, başarıya ulaşan diğer insanların uyguladıkları stratejiler hakkında size bilgi veriyor. Ayrıca, içinde bulunduğunuz zor koşulları fırsata çevirmek adına neler yapabileceğinizi anlatıyor. İlham verici kişisel gelişim kitapları ile kariyerinizi kökten değiştirebilir, hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

1. Özgüven Aşılar

Kendinize güveniniz tam olduktan sonra karşılaşacağınız zorlukların üstesinden gelmeniz mümkün. İlham verici kişisel gelişim kitapları size benzer hikayelere sahip kişilerin kendine güvenlerini anlatır ve örnekler sunar. Özgüveniniz motivasyon ve gayretinizle birleştiğinde başarı için tüm şartlar oluşmuş demektir. Kendine güvenen bir insan için belli bir hedef yolundayken çekilen sıkıntılar yıldırıcı değil motive edicidir. Kendinize güvenmeniz aynı zamanda yaptığınız ve yapacağınız işin de başkaları için güven verici olmasını sağlar. Böylece, işinizi daha titiz yaparsınız. Kitaplarda başka insanların iş hayatındaki tecrübelerinden yararlanarak kendiniz için doğru bir yol haritası oluşturabilirsiniz.

2. Motive Eder

Kariyeriniz akademi, iş dünyası veya farklı bir alan olabilir. Ne olursa olsun motivasyonunuzun sürekli üst seviyede kalması başarıya ulaşmanızda önemli bir etkendir. İş dünyasında değişen şartlara ve fırsat alanlarına en etkili biçimde dahil olabilmek adına yüksek düzeyde motivasyona sahip olmanız gerekir. Kişisel gelişim konulu kitaplar iş dünyasında, aile ilişkilerinde ya da farklı alanlarda başarı hikayelerini sizinle paylaşarak sizi motive eder. Böylece, hayatın karşınıza çıkarabileceği zorluklara karşı hedeflerinize daha sıkı sarılırsınız. Hedefleriniz doğrultusunda yürüdüğünüz ve oyunu kurallarına uygun oynadığınız sürece kariyerinizde başarıya ulaşmak bir hayal olarak kalmayacaktır.

3. Yaratıcılık Katar

Kariyerinizde öne çıkmak, yani en temel anlamıyla başarılı olmak için belli düzeyde bir yaratıcılığa sahip olmanız gerekir. Alanınız ne olursa olsun, rakiplerinizin bir adım önüne çıkabilmek için yaptığınız işe bir yenilik getirmelisiniz. Popüler kişisel gelişim kitapları küresel ölçekte başarıyı yakalamış birçok kişinin bugünün dünyasında fark yaratan yenilikçi yaklaşımları hakkında bize detaylı bilgiler verir. Bu insanların kendi alanlarında yaptıkları yenilikleri, yaratıcı özellikleri öğrenerek siz de inovatif bir tutum geliştirebilirsiniz. Özgüven ve motivasyonla birleştiğinde yaratıcılık, sizin uğraş alanınızda dikkat çekici bir gelişmeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Türkiye’de kişisel gelişimin belli bir alanında yoğunlaşan ve uzmanlaşan çok az sayıda yayınevi bulunuyor. İlham verici kişisel gelişim kitapları ilginizi çekiyorsa Tara Yayınevi tarafından yayımlanan eserlere mutlaka göz atmalısınız. Tara Yayınevi’nin tüm kişisel gelişim kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca müşteri servisine ulaşmak için info@tarakitap.com mail adresini kullanabilirsiniz. 

 

 

Adres:
Şakir Kesebir Cad. Gaziumurpaşa Sk. Balmumcu Plaza II No: 32 Daire: 14 Balmumcu / Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon:
+90 212 347 83 70

 
Fax:
+90 212 288 76 35

 

Tara Kitap

Biz; kitapları okumadan önce koklayan, ‘ille de kitap kokusu’ diyen; ilgimizi çeken her kitaba çocukça bir iştahla sahip olmak isteyen birkaç kitap arsızıyız.

Dünyanın farklı köşelerinden, büyük bir heyecanla seçtiğimiz kitapları dondurma gibi yalayıp yutuyor ve henüz Türkçeye çevrilmemiş olanları dilimize kazandırmak için çalışıyoruz.

Modern dünyanın dinamikleri hepimizi biraz köşeye sıkıştırdığı, bazen nefes alacak bir alan bile bırakmadığı için, kitap seçerken ‘içimizi ferahlatacak’, ‘kişisel gelişimimize katkıda bulunacak’ ve ‘gündelik hayatımıza dokunabilecek’ türde kitaplara yöneliyoruz.

    E-Posta Bültenimize Üye Olun