Kişisel Gelişim Kitapları Nasıl Daha İyi Bir İnsan Olmanıza Yardım Edebilir?

Kişisel Gelişim Kitapları Nasıl Daha İyi Bir İnsan Olmanıza Yardım Edebilir?

Kişisel gelişim kitapları dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de günden güne popülerliğini artırıyor. Birçok insan için kişisel gelişim konulu kitaplar ilişkiler, aile hayatı ve kariyer alanında başarıya odaklanan bir takım tavsiyelerden oluşuyor. Söz konusu alanlarda insanlar, kişisel gelişim kitabı okuyarak hayatlarında somut değişimler yakalıyor.

Bununla birlikte, söz konusu kitaplar hayatımıza ve kendimize dair faydalı içerikler de sunuyor. Çok satan kişisel gelişim konulu kitaplar genellikle daha iyi bir insan olmamız için bazı yollar gösteriyor. Bu yolları kendimize uyarlayarak gözle görülür sonuçlar elde edebiliriz. Bu yazıda, daha iyi bir insan olmaya yardım edecek kişisel gelişim kitapları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.  

“Okumak Yetmez”

Kitap okumak başlı başına faydalı ve bir parça da eğlenceli bir uğraş. Ancak kişisel gelişim kitapları romanlardan veya öykülerden farklı olarak gerçek hayatı konu aldığından, gerçek hayata dair içeriklere sahiptir. Bu açıdan, edebi eserlerin tümünden farklı bir yapıdadırlar.

Bir edebi eseri yalnızca okumak yeterli olabilir; ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur. Ancak bir kişisel gelişim kitabı ile baş başaysanız okuduklarınızı hayata geçirmek konusunda bir sorumluluk beraberinde gelecektir. Aksi takdirde kitabın ana amacı ıskalanmış olur.

En iyi kişisel gelişim kitapları okurlarını hızla ve etkili bir biçimde harekete geçirebilen eserlerdir. Öyle ki, daha kitabı bitirmeden kendinizde somut değişiklikler fark etmeye başlarsınız. Böylece hayatınız öncekinden daha güzel bir hale bürünebilir.

Kendinize Uyarlayın

Kişisel gelişim kitabı yazarları eserlerinde ortalama okuyucuya hitap eder. On binlerce farklı insana tek bir kitapta seslendiğiniz için, bahsettiğiniz konuları ortalama okuyucu seviyesinde ve genel geçer bir çizgide formüle etmeniz gerekir, bu normaldir. Ancak okur olarak, sayfalarda anlatılan içeriği kendi hayatınıza uyarlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu şekilde, maksimum faydaya ulaşabilirsiniz.

Eğer aşkla ilgili kişisel gelişim kitapları okuyorsanız içeride anlatılan genel ifadeleri kendi ilişkinize göre yeniden yorumlamalısınız. Çünkü her ilişkinin dinamikleri kendine özgüdür ve birçok açıdan değişkenlik gösterebilir. Kendi ilişkinize has özellikleri düşünerek, yazarın aktarmak istediği ana fikri yeniden üretin. Bu şekilde ilişkiniz için en doğru sonucu alın.

Daha İyi Bir İnsan Olmak İçin…

“İyi insan” tanımı kişiden kişiye değişse de bazı evrensel kurallardan bahsedebiliriz: Diğer insanlara faydalı olmak, doğaya ve hayvanlara saygılı olmak, nezaketli, dürüst ve çalışkan olmak… Bu gibi erdemleri öğrenmek için aslında bir kitaba ihtiyaç duymayız. Ancak bunları hayatın farklı alanlarında daha etkin biçimde uygulamak için kişisel gelişim kitapları faydalı olabilir.

İster aile ister aşk ister iş hayatında, daha iyi bir insan olmak için elimizde her zaman birçok imkan bulunur. Bu imkanları en doğru şekilde kullanarak, şartlar zorlasa dahi “daha iyi bir insan” olabiliriz. En iyi kişisel gelişim kitapları bu imkanlar konusunda bizleri aydınlatan, cesaretlendiren ve fikir verenlerdir. Bu kitapları okuyarak hem özgüvenimizi geliştirir hem de yeni ve faydalı bilgiler ediniriz.

Tara Kitap Farkı

Kişisel gelişim alanında yayımladığı birbirinden özel kitaplarla okuyucuların beğenisini kazanan Tara Kitap ilişkiler, aile, çocuklarla iletişim ve iş hayatında başarı gibi konularda ufuk açıcı eserler sunuyor.

Doğum sırasının iş, aşk ve aile hayatına etkilerini konu alan Kaçıncı Çocuksunuz kitabı iyi bir anne, iyi bir baba ve iyi bir evlat olmak isteyen okurlar için öneriler sıralıyor. 

Geçmişe takılan, geleceği düşünüp endişeye kapılan ve şimdiyi ıskalayanlar için Şimdi Değiş, bugünün imkanlarıyla daha iyi bir insan olmanın ipuçlarını aktarıyor.

Kişisel gelişim alanında Tara Kitap’ın yayımladığı tüm kitaplara buradan ulaşabilir, internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

 

Adres:
Şakir Kesebir Cad. Gaziumurpaşa Sk. Balmumcu Plaza II No: 32 Daire: 14 Balmumcu / Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon:
+90 212 347 83 70

 
Fax:
+90 212 288 76 35

 

Tara Kitap

Biz; kitapları okumadan önce koklayan, ‘ille de kitap kokusu’ diyen; ilgimizi çeken her kitaba çocukça bir iştahla sahip olmak isteyen birkaç kitap arsızıyız.

Dünyanın farklı köşelerinden, büyük bir heyecanla seçtiğimiz kitapları dondurma gibi yalayıp yutuyor ve henüz Türkçeye çevrilmemiş olanları dilimize kazandırmak için çalışıyoruz.

Modern dünyanın dinamikleri hepimizi biraz köşeye sıkıştırdığı, bazen nefes alacak bir alan bile bırakmadığı için, kitap seçerken ‘içimizi ferahlatacak’, ‘kişisel gelişimimize katkıda bulunacak’ ve ‘gündelik hayatımıza dokunabilecek’ türde kitaplara yöneliyoruz.

    E-Posta Bültenimize Üye Olun