Tara Kitap Öneriyor: Bu Sonbahar Okumanız Gereken 5 Kitap

Tara Kitap Öneriyor: Bu Sonbahar Okumanız Gereken 5 Kitap

Kabul etmesi her ne kadar zor ve üzücü olsa da hızla yaz tatilinin sonuna geliyoruz. Yaz tatili plajda, yazlık bahçesinde ya da evinizin balkonunda; nerede olursanız olun sevdiğiniz bir kitabı elinize aldığınızda senenin tüm yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz kocaman bir imkandı. Bir çoğumuz bu imkanı kendi çapında değerlendirdi.

Ancak çok daha büyük bir fırsat var önümüzde: sonbahar ayları… Kahvenizi hazırlayıp evinizin penceresinin kenarına kurulun, dışarıda yağmur yağarken siz en sevdiğiniz kitaplarda kaybolun!

Sürükleyici bir roman, ufuk açıcı bir kişisel gelişim kitabı ya da ilişkinizi düzeltmenize yardımcı olacak bir motivasyon kitabı… Bu sonbaharı da kitaplarla geçirmeniz için Tara Kitap’ın beş önerisi var!

1) Tramola

Özlem Çetinkaya imzasıyla Tara Kitap’tan yeni çıkan Tramola, özgün öyküsü ve akıcı üslubu ile okurların dikkatini çekiyor: “Mine tüm bunları kalpten dilemişti ama ne gelen vardı ne giden. Çaresizce puftan destek alarak kalktı ayağa. Cep telefonunun mesaj sesini duydu. ‘Susma e mi sen hiç. Hiç susma. Ne de olsa Mine 7/24 hizmetinizde!’”

Tramola, sevdiklerine değer vermekten usanmayan Mine’lerin hikayesini anlatıyor. Bu yaz, kendinize yolculuğunuzda Tramola size eşlik edebilir.

2) Ayrılığı Atlatmak

Sona eren bir ilişkinin ardından normale dönmek mümkün müdür? Eğer mümkünse ne kadar zamanınızı alır? İlişkinin enkazını geride bırakıp önünüze bakmak için neler yapmalısınız? Susan J.Elliot tarafından kaleme alınan Ayrılığı Atlatmak kitabı, takıntı haline getirilen eski ilişkilerin olumsuz etkilerinden bir an önce sıyrılabilmek için altın değerinde tavsiyeler sıralıyor.

Bir ilişki bittikten sonra taraflar için yeniden toparlanmak her zaman kolay olmayabilir. Ancak doğru “tedavi” uygulandığında çoğu hastalık gibi “biten ilişki”nin de olumsuz etkileri bertaraf edilebilir. Yazar, böyle bir tecrübeye sahip kişiler için gerçekçi tespitlerde bulunuyor. Bu yaz kendinize bir iyilik yapmak isterseniz Ayrılığı Atlatmak Tara Kitap’ta!

3) Kasmadan Annelik

Öğrencilerin yaz tatili bitmek üzere, okul telaşı yeniden başlayacak. Bu durum anneler için tam bir “kırmızı alarm” anlamına geliyor. Okul alışverişi, dersler, ödevler ve sınavlar… Daisy Waugh, “orta sınıf anneler” için kasmadan anneliğin nasıl mümkün olduğunu anlatıyor.

Hem kendiniz hem eşiniz hem de çocuğunuz için daha rahat bir annelik inşa edebilirsiniz. Kasmadan Annelik Tara Kitap kalitesiyle okurlarla buluşuyor.

4) Erkeğin Pin Kodu

Yaşam koçu ve eğitmen Baturay Özden’in kaleme aldığı Erkeğin Pin Kodu, adından da anlaşılacağı üzere erkeklerin dünyasına bir erkek gözüyle, ancak profesyonel bir bakışla yaklaşıyor. Erkeklerin düşünce dünyasını anlamak isteyen kadınlar için eşsiz tavsiyeleriyle Erkeğin Pin Kodu, Tara Kitap’ın en popüler yayınları arasında yer alıyor.

İlişkisinde yeni bir döneme hazırlanan, eski sevgilisini unutmak isteyen ya da yeni bir ilişkiye yelken açacak olan kadınlar için Erkeğin Pin Kodu benzersiz bir rehber niteliğinde. Bu yaz, Erkeğin Pin Kodu ile erkeklerin nasıl düşündüğü, nasıl karar verdiği ve hayata nasıl yaklaştığını daha yakından öğrenebilir, “o kadın” olmanın tüyolarını alabilirsiniz.

5) Boşanma Sonrası Doğru Kişiyi Bulmak

Evlilik gibi boşanma da hayatın doğal akışı içinde karşılaşabileceğimiz bir durum. Eğer evlilik iki taraf için de zararlı bir hale geldiyse boşanmak çoğu zaman kurtarıcı bir seçenektir. Ancak boşanma sonrasında hayatınızın nasıl yönleneceği tamamen sizin kararlarınıza göre şekillenecektir.

Edward M. Tauber ve Jim Smoke tarafından kaleme alınan Boşanma Sonrası Doğru Kişiyi Bulmak, bu hassas süreci en az zararla atlatıp doğru kişiyi bulmanıza yardımcı olacak önerileri içeriyor. Yazarlar, tek başınıza devam edeceğiniz hayatta pusulanızın yönünün kalbinizle paralel olması için neler yapabileceğinizi açıklıyor.

Her ne kadar kötü bir tecrübe olsa da, boşandıktan sonra daha mutlu olabilmek için elinizdeki bütün imkanları sonuna kadar kullanmalısınız. Bu yaz bu kitap ile yeni döneminizi şekillendirebilirsiniz.

Tara Kitap’ın yayımladığı tüm kitaplara buradan ulaşabilir, internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Adres:
Şakir Kesebir Cad. Gaziumurpaşa Sk. Balmumcu Plaza II No: 32 Daire: 14 Balmumcu / Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon:
+90 212 347 83 70

 
Fax:
+90 212 288 76 35

 

Tara Kitap

Biz; kitapları okumadan önce koklayan, ‘ille de kitap kokusu’ diyen; ilgimizi çeken her kitaba çocukça bir iştahla sahip olmak isteyen birkaç kitap arsızıyız.

Dünyanın farklı köşelerinden, büyük bir heyecanla seçtiğimiz kitapları dondurma gibi yalayıp yutuyor ve henüz Türkçeye çevrilmemiş olanları dilimize kazandırmak için çalışıyoruz.

Modern dünyanın dinamikleri hepimizi biraz köşeye sıkıştırdığı, bazen nefes alacak bir alan bile bırakmadığı için, kitap seçerken ‘içimizi ferahlatacak’, ‘kişisel gelişimimize katkıda bulunacak’ ve ‘gündelik hayatımıza dokunabilecek’ türde kitaplara yöneliyoruz.

    E-Posta Bültenimize Üye Olun