Tara Kitap’ın Yayımladığı Son 3 Kitabın Kısa Tanıtımı

Tara Kitap’ın Yayımladığı Son 3 Kitabın Kısa Tanıtımı

Ebeveynlik, kişisel gelişim, ilişkiler ve motivasyon alanlarında yayımladığı kitaplarla büyük beğeni kazanan Tara Kitap, üç yeni eseri daha okurlarına sundu.

Hayatın farklı yönlerini ele alan üç yeni eser, yayımlandıkları günden bu yana dikkat çekici bir popülerliğe sahip oldu.

Bu yazıda, Tara Kitap’ın üç yeni yayını hakkında tanıtıcı bilgilere ulaşabilirsiniz.

1) İçimdeki Kaktüs

Zeynep Albaraz Gençer imzasını taşıyan İçimdeki Kaktüs, mutluluk ve ıstırap arasında sıkışmış hayatlarımıza eşsiz bir bakış sunuyor. Yazarın ilk kitabı olan eser, Gençer’in bakışıyla hayatımızı idame ettirmede bize rehberlik eden hislerimize odaklanıyor.

Baş döndürücü  bir gelişim hızına rağmen hala esrarını koruyan beynimiz, hormonların etkisiyle bize bir tür oyun oynuyor olabilir mi?

Hüzün, sevgi, umut, mutluluk ve öfke gibi hislerimiz hayatımızı şekillendirirken hiç de şiirsel bir şekilde değil, tamamen hormonal ve kimyasal reaksiyonların sonucunda ortaya çıkıyor. Ama biz onları “şiirsel” bir hale büründürüyoruz.

Söz gelimi çok heyecanlısın, enerjiksin, dünyayı yerinden oynatırım zannediyorsun, ayakların yerden kesilmiş: Endorfin ve Serotonin mucizesi... Edip Cansever’in “Ve mutluluk bir kibrit çöpü, artık ne kadar yanarsa” dediği kadar var. O kadar saman alevi, o denli uçucu.

Yazar kitap boyunca Charlie Chaplin’den Nietzsche’ye kadar tarihte öne çıkan kişilerden alıntılar yaparken hayata bakışımızı değiştirecek tespitleriyle de dikkat çekiyor.

Hislerimizi yeniden düşünmek için İçimdeki Kaktüs benzersiz bir fırsat! Kitabınızı hemen şimdi Tara Kitap’ın resmi web sitesinden sipariş edebilirsiniz.

2) Tramola

“Günlerdir hem oyuncu hem müşteri kaprisi çekmişti ama sonuçta ortaya çıkan iş güzel olmuştu. Bir önceki sene ülkenin en tanınmış beyaz eşya şirketine hazırladıkları reklam kampanyası ile ödül almalarından bu yana çıtaları iyiden iyiye yükselmişti. Yapım ve organizasyon işleri yaptıkları şirketin kurucu ortağı olduğu ilk günlerde ödül almanın hayallerini kurarken, işin bu tarafını hiç düşünmemişti; her yükseliş, beraberinde daha yüksek hedefleri getiriyordu. Müşterilerin beklentileri daha da artıyordu.”

Özlem Çetinkaya’nın kaleminden Tramola, Tara Kitap’ın en çok beğenilen kitapları arasında.

“Gerçek rotasını” arayanlar için sıra dışı bir deneyim sunan kitap, kalabalıklar arasında yalnızlığa savrulan bir “beyaz yakalı”nın gözünden ilginç bir hikaye sunuyor.

Bir yelkenli teknenin rüzgara karşı manevrası için kullanılan “tramola” sözcüğü bu kitapta hayatın tüm zorluklarına ve engellerine karşı mücadeleyi temsil ediyor.

Tramola’yı Tara Kitap’ın resmi web sitesinden sipariş edebilirsiniz.

3) Koma 21

“Komaya girmek” sizin için ne ifade ediyor? Elbette hiçbirimiz ne kendimiz ne de sevdiklerimizin böyle bir şey yaşamasını istemeyiz. Hayatla bağlantınızın tamamen kesildiği koma halinden çıkış da hayatınızın geri kalanı için ilginç bir başlangıcı beraberinde getirebilir.

Haris Milonas imzasını taşıyan Koma 21, adından da anlaşılacağı üzere 21 gün süren bir komanın ardından hayata dönen bir insanın deneyimlerini aktarıyor.

Kitabın kahramanı ile yazarının aynı kişi olması, Koma 21’i daha da ilginç bir hale getiriyor. Yazar yaşadıklarını böylece birinci elden okuyucuya aktarabiliyor: “Bilinçsiz halde, çok güçlü ilaçların etkisindeyken, gerçek hayata inanılmaz şekilde benzeyen sekiz rüya gördüm. Bu rüyaların içine öyle bir sürüklendim ki; o rüyalarda yer alan karakterleri yolda görsem tanıyabilirdim. Her bir ayrıntı belleğime kazınmış durumda. Ne var ki, bu rüyalar genellikle kâbusa dönüşüyordu.”

Koma 21 yaşamımız sürüp giderken onun kıymetini anlayabilmek için harika bir fırsat sunuyor. Koma 21’i Tara Kitap resmi web sitesinden kolayca sipariş edebilirsiniz

Adres:
Şakir Kesebir Cad. Gaziumurpaşa Sk. Balmumcu Plaza II No: 32 Daire: 14 Balmumcu / Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon:
+90 212 347 83 70

 
Fax:
+90 212 288 76 35

 

Tara Kitap

Biz; kitapları okumadan önce koklayan, ‘ille de kitap kokusu’ diyen; ilgimizi çeken her kitaba çocukça bir iştahla sahip olmak isteyen birkaç kitap arsızıyız.

Dünyanın farklı köşelerinden, büyük bir heyecanla seçtiğimiz kitapları dondurma gibi yalayıp yutuyor ve henüz Türkçeye çevrilmemiş olanları dilimize kazandırmak için çalışıyoruz.

Modern dünyanın dinamikleri hepimizi biraz köşeye sıkıştırdığı, bazen nefes alacak bir alan bile bırakmadığı için, kitap seçerken ‘içimizi ferahlatacak’, ‘kişisel gelişimimize katkıda bulunacak’ ve ‘gündelik hayatımıza dokunabilecek’ türde kitaplara yöneliyoruz.

    E-Posta Bültenimize Üye Olun