Değişim ve Dönüşüm Günlüğüm

Değişim ve Dönüşüm Günlüğüm

₺ 34 ₺ 26

Yazar: Leyla Bilen
Çevirmen:
ISBN: 9786056574061
Sayfa Sayısı: 238
Dili: Türkçe
Yayınevi: Tara Kitap

 


Mutluluk, aşk, yenilenme, sağlık, bolluk, bereket ve ihtiyaç duyduğunuz tüm güzelliklerin anahtarı ilk kez 'Değişim ve Dönüşüm Günlüğümde sizin için bir araya geldi. Üstelik hayatınıza çekmek istediğiniz tüm bu güzellikler için günlükte yer alan uygulamaları yapmanız yeterli.

Haftalık ve aylık olumlama çalışmaları, şükür egzersizleri, mandala çalışmaları ve özel esmalar bu rengârenk günlükte hayatınızın değişim ve dönüşümü gerçekleştirmek üzere sizi bekliyor. Yaşam koçu ve enerji terapisti Leyla Bilen'in tüm birikimini ve özel tekniklerini bir araya getirerek hazırladığı bu günlük, hem içinizdeki şifacıyı ortaya çıkaracak hem de hayatınızda yapmak istediğiniz tüm önemli değişimlerde size arkadaşlık edecek.

Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı kişisel gelişim ajandası olan 'Değişim ve Dönüşüm Günlüğüm'le yaşayacağınız harika serüven için şimdiden 'İyi Yolculuklar'!

'En sonunda anladım ki Hayatımda değiştirebileceğim tek kişi benim! Ben değiştikçe her şey kendiliğinden değişiyor; görüyorum. Ben dönüştükçe yaşamım dönüşüyor; farkına varıyorum. Başkalarını beklemekten vazgeçiyorum. İçimdeki mucizeyi harekete geçiriyorum! Kalbimde, ruhumda ve bedenimde gizlenmiş olan, Bana özel potansiyeli açığa çıkarıyorum. Değişim ve Dönüşüm Günlüğüm ile bana en iyi gelecek olan yaşam koçunu, şifacıyı kendimde uyandırıyorum. Değişim ve dönüşümün sevgi dolu enerjisi adına güç bende artık!'
(Tanıtım Bülteninden)

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM 

GÜNLÜĞÜNE HOŞGELDİN 

Şükürler olsun ki ellerindeyim! Bundan sonra her gün birlikteyiz. Bu birliktelik sayesinde her gününü, haftanı ve ayını değişim+dönüşüm yolculuğun süre-since verimli geçirme şansı yakalayacaksın. Yaşamının her alanında önemli rol oynayan konulara değinerek giriyorum hayatına. Şu an itibariyle aslında haya-tının bir parçasıyım. Ben bu durumdan çok memnunum. Çünkü senden istediklerimi yaptığın zaman hayatında nasıl bir fark yaratmış olacağını şimdiden görebiliyorum. Benden en yüksek düzeyde faydalanabilmen için her bölümde neler yapman gerektiğini tam olarak anlaman gerekiyor. Bu bağlamda, her ay karşılaşacağın bölümler hakkında seni bilgilendirmek istiyorum. 

1) Konular ve Yönergeler 

Her ay önemli bir konuyu birlikte ele alıyor olacağız. İlk paragraflar, seni zihinsel olarak konuya ilişkin düşünmeye sevk ediyor olacak. Sonrasında konuyla ilgili sorular yönelteceğim sana. Bu sorular, yaşam koçluğu standartlarında güçlü sorular olarak karşına çıkacak. Böylelikle, bu konulara dair belki de daha önce hiç aklına getirmediğin sorunları yanıtlıyor olacaksın. Lütfen, soruları tüm samimiyetinle cevapla ve yanıtlarını soruların arka sayfasındaki ‘Cevaplarım’ bölümüne not et. Aylık yönergelerin son paragrafı ise seni konunun içine alacak ve ilgili ayda, yapman gerekenleri bir kez daha hatırlatacak. Her konuda sana başarılar diliyorum. 

2) Olumlama Listeleri 

Her ayın sana özel olumlama listeleriyle karşılaşacaksın. Bu olumlamaları NLP (Zihin-Dili Programlama) ve EFT (Duygusal Özgürleşme) tekniklerine göre hazırladım. Bu sayede, bilinç ve bilinçaltı süreçlerinin işleyişine uygun bir biçimde çalışıyor olacağız. Olumlamalarını yazılı ve sözlü olarak çalışabilirsin. Yazarak çalışmak nörolojik bağlantı kurmana yardımcı olacak. Böylece, değişim konularını kayıt altına almış olacaksın. Yazmak için en son bölümdeki boş sayfalarımdan faydalanabilirsin. Sözlü olarak tekrarlar yapman çalıştığın olumlamaları davranışa dönüştürme konusunda sana destek olacak. Kaç kez yazacağın ve kaç kez sözlü olarak tekrar yapacağın konusunda 7 / 14 / 21 kuralından faydalanabilirsin. Konuyu kolay sindirebileceğini düşündüğünde 7 kez, üzerine biraz daha fazla eğilmen gerektiğini düşündüğünde 14 kez, konu büyük önem teşkil ettiğinde 21 kez yazarak ve/ya sözlü olarak tekrarlar yapabilirsin. Sana her bölümde verimli çalışmalar diliyorum. 

3) Mandalalar 

Olumlama listelerinin arkasında ayın temasına uygun boş mandalalar görecek-sin. Bu mandalaları hangi konuyu çalışıyorsak o süre zarfında istediğin renk veya renklere boyayabilirsin. Mandala bilinçaltını, bilinci, enerjiyi, özü, farkındalığı, yaratıcılığı, birliği, bütünlüğü, konsantrasyonu, hayalleri, duyguları ve dengeyi bir arada içeren çok önemli bir semboldür. Bu sebeple, her konuya uygun bir mandala belirledim senin için. Mandalalarını boyadıkça konuları hayatının içine almış, bilinçaltı düzeyinde kendi özüne işlemiş ve o konuda dengelenmiş olacaksın. Boyamayı bitirdikten sonra, ilgili konunun mandalasının ve olumlama listesinin bulunduğu sayfayı koparabilir, görebileceğin bir yere asabilirsin. İster olumlamalı bölümünü istersen manadalalı bölümü görebilecek şekilde asabilirsin; seçim senin! Asmak istemiyorsan ya da yaşadığın ortam bu sayfayı asmaya müsait değilse bu sayfaları saklayabilirsin. Saklamak, o konudaki enerjiyi yaşamında muhafaza etmeni sağlayacaktır. Her mandalada sana keyifli boyamalar diliyorum. 

4) Mediitasyonlar 

Her konuya ilişkin uygulaması kolay ancak etkileri büyük olan meditasyonlar hazırladım sana. Bu meditasyonları zihin ve bilinçaltı süreçlerinin işleyişine uy-gun tekniklere göre hazırlayarak sundum. Her bir meditasyonu yapmak sadece 15 dakikanı alacak. Meditasyonun daha etkili geçmesini desteklemek için seni rahatlatan bir müzik dinlemen gerekiyor. Bu müziğin sözsüz ve dinlendirici bir meditasyon müziği olmasına özen göster, lütfen! Meditasyonlarını belirli bir düzene oturtma konusunda özgürsün. Her ay üzerinde çalıştığın konunun meditasyonuna odaklanarak o ay özellikle 21 gün boyunca yapmaya özen gösterebilirsin. Yapacağın tüm meditasyonlarda şimdiden sana iyi çözülümler diliyorum. 

5) Haftalik Olumlamalar 

Günlerin yer aldığı sayfalarda, sağ üst köşede bazı olumlamalarla karşılaşacaksın. Onları da yazılı ve/ya sözlü olarak çalışabilirsin. Yazmak için ilgili olumla-maların bulunduğu sayfalardaki boş alanları kullanabilirsin. Her olumlamada sana keyifli dönüşümler diliyorum. 

6) Özel Notlar 

Her hafta özel notlarını alman için bu bölüme yer verdim. Bu alana yazacağın notlarda serbestsin. Dilersen kendindeki önemli gelişmeleri hafta hafta not et-mek için kullanabilirsin. Sana şimdiden iyi gelişimler diliyorum. 

7) Haftalik Şükürler 

Her hafta ‘Şükürler Olsun Ki’ bölümüyle karşılaşacaksın. Bu bölüme o günler-de bir kez daha farkederek şükretmek istediğin şeyleri yazacaksın. Lütfen, bu bölümleri boş bırakma! Kendinde ve yaşamında şöyle bir düşünürsen, açarsan gözlerini şükredecek çok şey bulacaksın; hatırla! 

8) Reçeteler 

Her konuya ilişkin yaptığın çalışmaları desteklemek için bir takım tavsiyelerle karşılaşacaksın. Bu öneriler, diğer uygulamalarımızın tamamında olduğu gibi gelişim tekniklerini barındırıyor. Bu tavsiyeleri dikkate alarak uygulamaya baş-ladığında yaşamında farkındalıkla yol aldığını göreceksin. 

8.1) Değişim & Dönüşüm Kartları 

Hayatının her alanında başarılı bir biçimde değişim ve dönüşümlere imza atma-nı sağlamak üzere ‘Değişim & Dönüşüm Kartları’ setimi alabilir ve yol arkadaş-larından biri olarak yaşamının önemli bir parçası haline getirebilirsin. Kartların mucizelerini setin içinde yer alan rehber kitapçıktan okuyabilirsin. Günlüğünü kullanırken kartlardan nasıl faydalanacağın her reçetede yazılı. İlgili konuya 

dair niyet ederek seçeceğin kartı yazılı ve/veya sözlü olarak çalışabilirsin. Di-lersen o kartı belirli zaman dilimlerinde yanında taşıyabilirsin. Örneğin, bolluk ve bereket niyetiyle seçtiğin kartı 21 gün boyunca cüzdanında taşıyabilirsin. Farkındalık niyetiyle çektiğin kartı ilgili zaman diliminde günlüğünün arasına koyabilirsin. Kartları günlük çalışmak istediğin zamanlarda ise ilgili kartı desteden çektikten sonra içi suyla dolu bir bardağın altında en az 6 en fazla 12 saat beklettikten sonra değişim ve dönüşüm niyetiyle suyu içebilirsin. ‘Değişim & Dönüşüm Kartları’ seti kişiye özeldir. Rehberde yer alan uyumlama ritüeli sonrası bir tek sahibinin kullanımına açıktır. Bu bağlamda, kartlarını bir tek kendin kullanmalısın. Şimdiden sana kartlarınla yaşamında renkli ve keyifli değişim ve dönüşümler diliyorum. 

8.2) Esmalar 

Reçetelerin son cümlelerinde ilgili konulardaki çalışmalarını, gelişimini, ilerlemeni destekleyecek olan esmalarla karşılaşacaksın. Allah’ın 99 isminin yer aldığı Esma’ül Hüsna’nın mucizelerinin yaşamlarımızdaki önemini mutlaka bili-yorsundur. Her esmanın normalde okunması gereken belli bir zikir sayısı vardır. Bu konuda kolaylık olması bakımından 99 sayısının gizeminden, gücünden faydalanmayı öneriyorum. Esmaları çalışırken gün ve zaman dilimini ayarlamakta özgürsün. Hangi esmayı çalışacaksan 99 kez tekrar ederek (zikrederek) çalışabilirsin. Konular ilerledikçe ve yapılması gerekenler arttıkça haftanın belli gün ve saatlerini kendi yaşam akışına göre planlayabilir ve çalışmalarını bir düzene oturtabilirsin. Böylece, zaman yönetimi konusunda da kendini geliştirmiş olacaksın. Şimdiden sana kendi gelişiminde iyi çalışmalar diliyorum.

9) Kontrol Listeleri 

Her ayın sonunda bir kontrol listesi çıkacak karşına. Bu liste sayesinde ilgili konuyu çalıştıktan sonra kendini değerlendirme şansı yakalayacaksın. Yapmış olduğun uygulama çalışmalarının karşısına √ işareti, aksatmış olduğun ya da yapamadığın çalışmaların karşısına da X işareti koyacaksın. Her bir kontrol listesiyle karşılaştığında tüm uygulamalara √ atabiliyor olduğunda kendini geliştirmek için attığın adımlardan, gösterdiğin çabalardan ötürü kendini tebrik etmelisin. Ben bu konuda sana güveniyor ve şimdiden seni tebrik ediyorum. 

10) Ekstra Okumalar 

Kendini karakteristik açıdan tam olarak tanımak için benim de yazarım olan Ley-la Bilen’in ‘Kaderinizin Rengi Karakterinizde Gizli’ adlı kitabını okuyabilirsin. Bu kitap sayesinde, önce kendini sonra başkalarını tanıma şansı yakalayacak ve hayatını planlama, aktif olarak yaşama konusunda farkındalık kazanmış olacaksın. Benimle aynı dönemde çıkan ‘Değişim & Dönüşüm Kartları’ setini alarak, okuyup uygulamalara başlayarak yaşamını anlamlı ve bilinçli bir şekilde, olumlu yönde değiştirebilirsin. Kart seti ve benden çok kısa bir süre sonra yardımına yetişecek olan ‘Bütünsel Değişim ve Dönüşüm Sanatı’ kitabıyla da yaşamını baştan sona yeniden yapılandırma fırsatını elde edebilirsin. 

Hepimiz, sen kendi yaşam yoluna devam ederken ilerlemene, gelişimine, far-kındalığına, değişim ve dönüşümüne destek olmak hatta sana bu süreçte hayatının bütün alanlarında yol arkadaşlığı yapmak üzere tasarlandık. Bizden hem çok faydalanacak hem de değişim ve dönüşüm serüveninde kendi mucizelerini yaşadıkça çok memnun kalacaksın. Haydi, öyleyse; farkındalık kazanma zamanı! Harekete geçiyoruz! Bizimle çıktığın bu yolda sana iyi yolculuklar ve başarılar diliyoruz. 

Add Your Tags:


Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.
Sizin için Seçtiklerimiz

Kaderinizin Rengi Karakterinizde Gizli

₺22 ₺ 16.5

Şimdi Değiş!

₺19 ₺ 14

Prensi Öptüm Kurbağa Oldu

₺18 ₺ 13

Erkeğin Pin Kodu

₺21 ₺ 15

Paradan Mektup Var!

₺14 ₺ 11

Ayrılığı Atlatmak

₺20 ₺ 15

Değişim ve Dönüşüm Günlüğüm

₺34 ₺ 26
Tükendi
Değişim - Dönüşüm Kartlarım

Değişim - Dönüşüm Kartlarım

₺41 ₺ 30
Tükendi
Aslında Çok Kolay

Aslında Çok Kolay

₺22 ₺ 16.5

Kaçıncı Çocuksunuz

₺20 ₺ 15

Değişim ve Dönüşüm Günlüğüm

₺34 ₺ 26

Ses Ver İlham Ver

₺25 ₺ 19

Acemi Çöpçatan

₺19 ₺ 13

Çünkü Kadın

₺20 ₺ 15

Koma 21

₺21 ₺ 19

Tramola

₺28 ₺ 21
Tükendi
İçimdeki Kaktüs

İçimdeki Kaktüs

₺20 ₺ 15

Kuruntucu

₺22 ₺ 16.5

Beşli Özel Kitap Seti

₺79 ₺ 59

(SWAT)² TAKIMI

₺29 ₺ 22

Prova

₺25 ₺ 18.5

Karikatürlerle Özel Güvenlik

₺22 ₺ 16.5

ŞAMAN

₺24 ₺ 18

ÇEMBERİN DIŞI

₺ 32
Yeni
Sır ve Gölge

Sır ve Gölge

₺ 35
Yeni
GÜNEBAKANLAR

GÜNEBAKANLAR

₺ 29
Adres:
Şakir Kesebir Cad. Gaziumurpaşa Sk. Balmumcu Plaza II No: 32 Daire: 14 Balmumcu / Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon:
+90 212 347 83 70

 
Fax:
+90 212 288 76 35

 

Tara Kitap

Biz; kitapları okumadan önce koklayan, ‘ille de kitap kokusu’ diyen; ilgimizi çeken her kitaba çocukça bir iştahla sahip olmak isteyen birkaç kitap arsızıyız.

Dünyanın farklı köşelerinden, büyük bir heyecanla seçtiğimiz kitapları dondurma gibi yalayıp yutuyor ve henüz Türkçeye çevrilmemiş olanları dilimize kazandırmak için çalışıyoruz.

Modern dünyanın dinamikleri hepimizi biraz köşeye sıkıştırdığı, bazen nefes alacak bir alan bile bırakmadığı için, kitap seçerken ‘içimizi ferahlatacak’, ‘kişisel gelişimimize katkıda bulunacak’ ve ‘gündelik hayatımıza dokunabilecek’ türde kitaplara yöneliyoruz.

    E-Posta Bültenimize Üye Olun