Evde 99 Oyun

Evde 99 Oyun

₺ 28

Yazar: Mehmet Çamlıbel
Çevirmen:
ISBN: 978-605-06558-2-7
Sayfa Sayısı: 136
Dili: Türkçe
Yayınevi: Tara Yayınevi ve Eğitim Hizmetleri Danışmanlık Ltd. Şti.

 

21. yüzyıl özellikle kişisel gelişimde farklı dinamikleri kabullenmemize vesile oldu.

Bilgiye sahip olmaktan çok, sahip olduğumuz bilgiyi nasıl sunduğumuz önem kazandı. Tam da bu noktada, iletişim kaynaklarının inceliklerini öğrenmek en önemli unsur haline geldi. Şu an tüm dünya bu gücü kullanıyor.

Özellikle çocuklarımız için en önemli iletim kaynaklarından biri hiç kuşkusuz oyun oynamak!

-Oyunu hayatın bir parçası haline getirmek için,

-Oyunun çocuğunuzun bedensel ve zihinsel gelişimine katkısından faydalanabilmek için,

-Gelişen teknolojinin olumsuz etkilerini azaltabilmek için,

-Çocuğunuzla sağlıklı, neşeli ve dengeli bir iletişim kurabilmeniz için,

-En önemlisi mutluluk veren anılarınızı çoğaltabilmek için bu 99 oyunu hazırladık.

Çocuklarımızın hafıza, dikkat, öngörü, tasarım, bedensel hâkimiyet, stratejik düşünme ve sağ beyin gelişimine katkı sağlamak üzere hazırlanmış bu kitap; genel kültürü yüksek, hayal gücü gelişmiş bireyler yetiştirmek, iletişimi kuvvetli, kendine güvenen, çevresiyle uyumlu, okul ve sosyal hayatında başarılı ve mutlu çocuklar büyütmek isteyen ebeveynlere destek olmak misyonunu taşıyor.

Faydalı olması dileğimizle…

YAZAR HAKKINDA

1973 Konya Karapınar doğumlu olan Mehmet Çamlıbel, 1995 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf öğret- menliği bölümünden mezun olmuştur. Sırasıyla İstanbul, Ordu ve Samsun'da sınıf öğretmenliği yapmıştır. Şu an Samsun’da Sı- nıf Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

2005 yılında MEB Uzman Öğretmenlik sınavını ka- zanan Mehmet Çamlıbel, 2009 yılında Türkiye Hafıza Olimpiyatları’nda Hızlı Okuma ve Anlama Kategorisi Türkiye Birincisi olmuştur. 2009 yılı içerisinde ayrıca Aktif Hızlı Oku- ma kitabını tamamlayıp, yayınlamıştır.

2 yıl boyunca Haber Gazetesi’nde köşe yazıları yazan Meh- met Çamlıbel, profesyonel iş dünyasındaki bilgi ve tecrübele- rini de paylaşarak alanında öncü olmuştur.

2009-2012 yılları arasında üç yıl boyunca Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma ve Geliştirme Bölümü’nde ‘Aktif Hızlı Okuma Teknikleri’ konulu projeyi yazarak hayata geçir- miştir. İlgili proje kapsamında 127 okulda yaklaşık 5 bin öğ- renciye aktif hızlı okuma öğretmenin gururunu yaşamaktadır.

Ayrıca; Kredi Yurtlar Kurumu Yurtları, Polis Meslek Yük- sek Okulu, TEGV, Gençlik Merkezleri, Rotary Kulüpleri, TOG, Samsun Fen Bilimleri Okulları, Samsun Ses Koleji, Samsun Sı- nav Koleji, Samsun TED Koleji, Samsun Ezgililer Koleji ve pek çok devlet okulunda uzmanlık alanı ve konularında pek çok eğitim ve seminer programları düzenlemiştir.

NLP, Akıl ve Zekâ Oyunları, Üstün Yetenekliler ve Etkili İletişim alanlarında uzmanlıkları olan Mehmet Çamlıbel Sam- sun Eğitim Derneği ile Samsun Üstün Zekâlılar ve Özel Yete- nekliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Mehmet Çamlıbel; son on bir yılı kapsayan deneyim ve bil- gileri ile Ortaokul dönemi ve üzeri yaş grubu herkes için ‘Aktif Hızlı Okuma’ eğitim ve seminer programları düzenlerken, il- kokul öğrencilerine yönelik ‘İleri Dikkat ve Algı’ ve velilere yö- nelik ‘Başarı Yolculuğunda Çocuk’ konulu seminer program- ları ile profesyonel iş dünyasında ve eğitim sektöründe büyük ilgi ve beğeni görmektedir.

Profesyonel iş dünyasında başarılı olmak; en iyisini üretme, en iyisini sunma arzusu, en iyi şekilde yönetme motivasyonu, tempolu ve başarı odaklı çalışmayı beraberinde getirmektedir. Yazar, bu farkındalıkla esas ilgi alanının geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugün de; doğru hizmet olduğunu tanımlamaktan memnuniyet duymaktadır.

Önümüzdeki on yılın, geçmiş elli yıla bedel olduğu böyle bir dönemde, eğitimin hayatımızdaki büyük rolü göz önünde bulundurulduğunda, köklü değişimlere hazırlıklı olmak ve sü- rekli yenilenen koşullara ayak uydurmak, iş hayatındaki rota- ları arasında yer almaktadır.

GIRIŞ VE TEŞEKKÜR

25 yıldan fazladır sınıf öğretmeniyim. Bu süreçte en önem- li gözlemim, velilerin çocuklarla ev içinde zaman geçirme konusunda sıkıntılar yaşamakta olduğu gerçeğidir. Herkes çocuğuyla çok iyi iletişim kurmak ister. Elinizdeki kitap bu konuda size yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır. Bu kitap çocuklarınızla oynayabileceğiniz ve onlarla kaliteli vakit ge- çirebileceğiniz 99 adet ev içi oyun içeriyor. Bu oyunların bir bölümü yeni oyunlar olmakla beraber, bir bölümü de eskiden beri bilinen ama akla gelmeyen oyunlardan oluşuyor. Biliyo- ruz ki her an yeni bir oyuncak ya da oyun malzemesi satın almak ihtimal dahilinde değildir. Bunun yanında bir çocuğun hangi anda oyuna ihtiyaç duyacağı belli olmuyor. Bu nedenle bu kitap içeriğindeki oyunlar yazılırken, evde bulunması ihti- mali çok olan malzemeler tercih edilmiştir. Aslında elinizdeki kitap her istenen anda kurtarıcı olacak şekilde velilerimizin ve çocuklarımızın hizmetine sunulmuştur. Unutmamak gerekir ki çocuğu büyüten sevgidir. Çocukluktan kalan anılar çocuk- ların bu sevgiyi hissettiği anlardır. Bu kitap, bu anları yarat- mak için sizlere yardımcı olacak bir kaynak olarak hazırlan- mıştır. Kitabı kullanırken oynanacak oyun seçimine çocuğu- nuzla birlikte karar vermenizi öneriyorum. Ayrıca oynamaya karar verdiğiniz oyunun araç gereçlerinin hazırlık sürecinde de çocuğunuzla görev paylaşımı yapmanız, onların evde güzel

 

zaman geçirmesini ve unutulmayacak çocukluk anıları birik- tirmesini sağlayacaktır.

Bir çocuğa koşulsuz ve sonsuz sevgi verme konusunda gerçek bir örnek olan eşim Seher'e, bu sevginin öznesi oğlum Arda Berkay'a, bugüne kadar ışıltılarıyla benim gelişim süre- cimi aydınlatan ve bu kitabın yazılmasına vesile olan öğrenci- lerime sonsuz teşekkür ederim. Sevgi, sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum.

 

Add Your Tags:


Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.
Sizin için Seçtiklerimiz

Kaçıncı Çocuksunuz

₺20 ₺ 15

Çocukların En Çok Sorduğu 50 Soru

₺18 ₺ 13
Tükendi
Çocuğum Neler Yaşıyor?

Çocuğum Neler Yaşıyor?

₺14 ₺ 11

Neyi Nasıl Söylemeli

₺25 ₺ 18

Eyvah! Ergen Var!

₺14 ₺ 11

Kasmadan Annelik

₺24 ₺ 18
Yeni
Evde 99 Oyun

Evde 99 Oyun

₺ 28
Yeni
Tılsımlı Köpek Momo

Tılsımlı Köpek Momo

₺ 35
Adres:
Şakir Kesebir Cad. Gaziumurpaşa Sk. Balmumcu Plaza II No: 32 Daire: 14 Balmumcu / Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon:
+90 212 347 83 70

 
Fax:
+90 212 288 76 35

 

Tara Kitap

Biz; kitapları okumadan önce koklayan, ‘ille de kitap kokusu’ diyen; ilgimizi çeken her kitaba çocukça bir iştahla sahip olmak isteyen birkaç kitap arsızıyız.

Dünyanın farklı köşelerinden, büyük bir heyecanla seçtiğimiz kitapları dondurma gibi yalayıp yutuyor ve henüz Türkçeye çevrilmemiş olanları dilimize kazandırmak için çalışıyoruz.

Modern dünyanın dinamikleri hepimizi biraz köşeye sıkıştırdığı, bazen nefes alacak bir alan bile bırakmadığı için, kitap seçerken ‘içimizi ferahlatacak’, ‘kişisel gelişimimize katkıda bulunacak’ ve ‘gündelik hayatımıza dokunabilecek’ türde kitaplara yöneliyoruz.

    E-Posta Bültenimize Üye Olun