Koma 21

Koma 21

₺ 21 ₺ 19

Yazar: Haris Milonas
Çevirmen:Faruk Ersan Üçok
ISBN: 978-605-81475-2-2
Sayfa Sayısı: 144
Dili: Türkçe
Yayınevi: Tara Kitap

 

Bir gün eşim elinde bir dosyayla geldi eve. Üzerinde imzalı bir not yazılıydı: ‘Beyaz ışıktan sonrasını daha az merak etmen dileğiyle...’ 

Yurt dışında expat olarak çalışan bir iş arkadaşı mucizehikayesini yazıp yollamıştı eşime. 

Stresli bir toplantı esnasında sırtında hissettiği korkunç bir acı ve sonrasında gelen 21 günlük koma!

Komadayken gördüğü sekiz esrarengiz rüya.

Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen bir maratona hazırlıksız yakalanan ve üç kızına bu durumu nasıl açıklayacağını bilemeyen bir eş.

Mesai arkadaşlarının dahi öleceğine kesin gözüyle baktığı bu adamın mucizevi uyanış öyküsünü okuyacaksınız bu kitapta.

Umut etmeye ve inanmaya dair hislerinizi korumanız dileğiyle...

Selcen Gür

Tara Kitap Kurucusu

 

Yazar Hakkında:

Haris Milonas, Yunanistan’ın Atina şehrinde doğdu. Hayatının büyük bir kısmını expat olarak yabancı ülkelerde geçirdi. 20 yıldır profesyonel olarak uluslararası finans sektöründe çalışıyor. Evli ve 3 kız çocuk sahibi. Eşine ve kızlarına aşık bir baba olan Milonas, gerçek hayat hikayesinin en çarpıcı kısmını bu kitapla okurlara sunuyor.

Ben Haris Milonas. 44 yaşındayken akut aort diseksiyonu (aort damarı yırtılması) geçirdim ve hayatta kalmayı başardım. Yaşayanların %75’inin ilk 24 saat içinde ölümüne neden olan bu durumdan sağ çıkmış olmam bile beni başlı başına istatistiksel olarak azınlık konumuna taşıyordu. Ameliyata yeti- şebilen azınlığın ancak yarısının ölüme direnebildiği bir savaş hâlindeyken üzerine bir de neredeyse üç hafta boyunca ilaç kontrollü koma halinde tutuldum. Ölümle yaşam arasındaki bulanık çizgide yürüdüm ve mucizevi şekilde geri döndüm. Bu kitapta her gün belirsiz bir anda geçiş yaptığımız iki boyut arasında yaşadıklarımı okuyacaksınız: Yaşayanların Dünyası ve Rüyalar Alemi.

Bu öykü, sevginin ölüme galip gelmesini mümkün kılan insanların, benim ailemin gerçek öyküsüdür. Bunun size klişe veya gerçeküstü gelebileceğinin farkındayım ancak olup biteni kelimesi kelimesine yalnızca bu şekilde açıklayabiliriz!

Deneyimleyen kişilerin %75’ini 24 saat içinde öldüren akut aort diseksiyonundan (aort damarı yırtılması) sağ çıkmayı başardım. Bu durumda hayatta kalmak hiç kolay değildi ve etrafımdakilerin büyük bölümü bunu başarabileceğime inanmazdı. Diseksiyon yeterince ölümcül olmasaydı bile bu tıbbi durumumu iyileştirmek için gerçekleştirilenler beni öldürmek için yeter de artardı! Operasyona kadar geçen günler belirsizlik ve kafa karışıklığına bulanmıştı. Operasyondan sonra işler tam anlamıyla çığırından çıktı: 21 gün boyunca tıbbi kontrollü komada kaldım. İnsanlar bu komayı ardımda bırakabileceğime inanmıyordu.

Bilinçsiz halde, çok güçlü ilaçların etkisindeyken, gerçek hayata inanılmaz şekilde benzeyen sekiz rüya gördüm. Bu rüyaların içine öyle bir sürüklendim ki; o rüyalarda yer alan karakterleri yolda görsem tanıyabilirdim. Her bir ayrıntı belleğime kazınmış durumda. Ne var ki, bu rüyalar genellikle kâbusa dönüşüyordu.

Add Your Tags:


Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.
Sizin için Seçtiklerimiz

Kaderinizin Rengi Karakterinizde Gizli

₺22 ₺ 16.5

Şimdi Değiş!

₺19 ₺ 14

Erkeğin Pin Kodu

₺21 ₺ 15
Tükendi
Değişim - Dönüşüm Kartlarım

Değişim - Dönüşüm Kartlarım

₺41 ₺ 30
Tükendi
Aslında Çok Kolay

Aslında Çok Kolay

₺22 ₺ 16.5

Kaçıncı Çocuksunuz

₺20 ₺ 15

Değişim ve Dönüşüm Günlüğüm

₺34 ₺ 26

Acemi Çöpçatan

₺19 ₺ 13

Çünkü Kadın

₺20 ₺ 15

Koma 21

₺21 ₺ 19

Tramola

₺28 ₺ 21
Tükendi
İçimdeki Kaktüs

İçimdeki Kaktüs

₺20 ₺ 15

Kuruntucu

₺22 ₺ 16.5

Beşli Özel Kitap Seti

₺79 ₺ 59

(SWAT)² TAKIMI

₺29 ₺ 22

Prova

₺25 ₺ 18.5

ŞAMAN

₺24 ₺ 18

ÇEMBERİN DIŞI

₺ 32
Yeni
GÜNEBAKANLAR

GÜNEBAKANLAR

₺ 29
Adres:
Şakir Kesebir Cad. Gaziumurpaşa Sk. Balmumcu Plaza II No: 32 Daire: 14 Balmumcu / Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon:
+90 212 347 83 70

 
Fax:
+90 212 288 76 35

 

Tara Kitap

Biz; kitapları okumadan önce koklayan, ‘ille de kitap kokusu’ diyen; ilgimizi çeken her kitaba çocukça bir iştahla sahip olmak isteyen birkaç kitap arsızıyız.

Dünyanın farklı köşelerinden, büyük bir heyecanla seçtiğimiz kitapları dondurma gibi yalayıp yutuyor ve henüz Türkçeye çevrilmemiş olanları dilimize kazandırmak için çalışıyoruz.

Modern dünyanın dinamikleri hepimizi biraz köşeye sıkıştırdığı, bazen nefes alacak bir alan bile bırakmadığı için, kitap seçerken ‘içimizi ferahlatacak’, ‘kişisel gelişimimize katkıda bulunacak’ ve ‘gündelik hayatımıza dokunabilecek’ türde kitaplara yöneliyoruz.

    E-Posta Bültenimize Üye Olun