Tılsımlı Köpek Momo

Tılsımlı Köpek Momo

₺ 35

Yazar: Didem Gürçay
Çevirmen:
ISBN: 978-605-81475-6-0
Sayfa Sayısı: 400
Dili: Türkçe
Yayınevi: Tara Yayınevi ve Eğitim Hizmetleri Danışmanlık Ltd. Şti.

 

Kutsal Kemik kitabında yer alan bir kehanete göre büyülü bir semt olan Tarabya’da evsiz bir sokak köpeği dünyaya gelir. Adı Momo’dur. Bu yeni doğan köpek yavrusu görünüşte Tarabya sokaklarında yaşam mücadelesi veren birçok sokak kedisi ve köpeğinden biridir.

Ancak Momo farklıdır. O, kalbinin içinde çok güçlü bir Tılsım’ın yarısını taşıyan seçilmiş bir köpektir.

Momo’nun görevi Tılsım’ın diğer yarısını bulup evrende yaşayan tüm iyi kalpli canlıları ve hayvanları Edmund Üstünköpek’ten kurtarmaktır.

Tılsım Gezegeni’nin hükümdarı, yaşlı bir İngiliz çoban köpeği olan Kanis Kısakuyruk, yavru köpek Momo’ya Tılsım’a giden bu serüveninde yardım etmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Karanlıkların Prensi Edmund ise yavru köpeğin bu yolculuğa çıkıp Tılsım’ın diğer yarısını aktive etmesini önlemek için onu bir çırpıda yutmaya hazırdır!

Tüm evren nefesini tutar.

Acaba Momo, Karanlıklar Prensi Edmund’u alt edip Tılsım’a ulaşarak evreni bu karanlıktan kurtarabilecek midir?

*Bu kitabın gelirinin bir bölümü Yedikule Hayvan Barınağı’na bağışlanacaktır.

YAZAR VE MOMO HAKKINDA

1972 yılında Moda’da doğan Didem Gürçay’ın ilk söy- lediği kelime ‘köpek’, babasının ona ilk aldığı kitap ise Kö- pek Dünyası olmuştur.

Didem henüz 5-6 yaşlarındayken sokakta aç hayvanlar var diye annesinin muhteşem yemeklerini yemeyi red- detmiş, bu yüzden babası her akşam iş dönüşü kasaptan kemik ve et alarak bütün Moda’nın sokak hayvanlarını yıllarca Didem’le birlikte beslemiştir.

Didem’in hikâyesinin başlangıcı budur.

İlköğretimini Moda İlkokulu’nda tamamlayan Didem, orta ve lise öğrenimini İsviçre, üniversite ve master eğiti- mini İngiltere’de tamamlamıştır.

Türkiye’ye dönerek finans, tekstil ve reklam sektörle- rinde çalışmıştır. İş hayatını oldukça yıpratıcı ve stres- li bulan Didem, eşi ile birlikte daha sonrasında bilişim sektöründe çok başarılı olacak olan işlerini kurarken, bu kitabı 2004-2006 arası geceleri iş dönüşü fantastik dünya- larda gezinerek stresten uzaklaşmak için yazmıştır.

Kitabın kahramanı Momo ve kitapta yer alan kız kar- deşi Koko’yu Tarabya Sümer Korusu’nda bulmuş, yakın arkadaşının hayvanlara âşık kızı Aylin’den ve sokakta baktığı sokak hayvanlarından ilham alarak bu insanlaş- tırılmış hayvan karakterlerini içeren fantastik hikâyeyi kaleme almıştır.

Momo, 2014 yılında köpek cennetine gitmiş; kız kar- deşi Koko ise Yedikule Hayvan Barınağı Yöneticisi, Sev- gili Meral Olcay’ın kanatları altında yıllarca yaşamış, kısa bir süre önce o da Momo’nun yanına uçup gitmiştir.

Bütün çocuklar ve hayvanlar melektir.

Add Your Tags:


Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.
Sizin için Seçtiklerimiz

Kaçıncı Çocuksunuz

₺20 ₺ 15

Çocukların En Çok Sorduğu 50 Soru

₺18 ₺ 13
Tükendi
Çocuğum Neler Yaşıyor?

Çocuğum Neler Yaşıyor?

₺14 ₺ 11

Neyi Nasıl Söylemeli

₺25 ₺ 18

Eyvah! Ergen Var!

₺14 ₺ 11

Kasmadan Annelik

₺24 ₺ 18

Evde 99 Oyun

₺ 28

Tılsımlı Köpek Momo

₺ 35
Adres:
Şakir Kesebir Cad. Gaziumurpaşa Sk. Balmumcu Plaza II No: 32 Daire: 14 Balmumcu / Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon:
+90 212 347 83 70

 
Fax:
+90 212 288 76 35

 

Tara Kitap

Biz; kitapları okumadan önce koklayan, ‘ille de kitap kokusu’ diyen; ilgimizi çeken her kitaba çocukça bir iştahla sahip olmak isteyen birkaç kitap arsızıyız.

Dünyanın farklı köşelerinden, büyük bir heyecanla seçtiğimiz kitapları dondurma gibi yalayıp yutuyor ve henüz Türkçeye çevrilmemiş olanları dilimize kazandırmak için çalışıyoruz.

Modern dünyanın dinamikleri hepimizi biraz köşeye sıkıştırdığı, bazen nefes alacak bir alan bile bırakmadığı için, kitap seçerken ‘içimizi ferahlatacak’, ‘kişisel gelişimimize katkıda bulunacak’ ve ‘gündelik hayatımıza dokunabilecek’ türde kitaplara yöneliyoruz.

    E-Posta Bültenimize Üye Olun